Úvod  » novinky  » archiv 2011


Archiv 2011

PF 2012

PF 2012

20.12.2011


Všem návštěvníkům našich stránek přejeme klidné a pohodové vánoční svátky a mnoho štěstí, lásky a pevného zdraví do dalšího roku.


Výstava s Mikulášskou nadílkou

Výstava s Mikulášskou nadílkou

04.12.2011


V neděli jsme se zúčastnily MVP ve Welsu, která byla plná vánoční atmosféry. Počasí sice vánoce zdaleka nepřipomínalo, celý den propršel. Na Sherrylku zřejmě toto počasí působilo uspávajícím způsobem a rozhodně neměla chuť se předvádět. Ve třídě šampionů získala ocenění CACA a res.CACIB.


Sherryl-Vítězka Prahy

Sherryl-Vítězka Prahy

06.11.2011


V sobotu jsem se se Sherrylkou zúčastnila Mezinárodní výstavy psů v Praze, na níž posuzovala naše plemeno paní Viera Vítková ze Slovenska. Sherrylka získala CAC, CACIB a BOB a paní rozhodčí nešetřila chválou, což samozřejmě potěší a udělá radost. Ale nemenší radost jsem měla z toho, že jsem zde osobně poznala několik velmi milých lidí, se kterými jsem doposud byla jen v telefonickém a písemném kontaktu, potkala jsem spoustu "starých" známých, které vždy ráda vidím.I když se Sherrylka při závěrečných soutěžích nedostala do užšího výběru, čas, který jsme strávily čekáním, byl pro nás velmi příjemný, protože jsme ho strávily milými lidmi. A i o tom jsou výstavy. Více fotografií je ve fotogalerii Sherryl.


Poděkování

Poděkování

02.11.2011


Děkujeme Hulejům za krásné fotografie ´´naší´´ Fany.


Plánovaný vrh

Plánovaný vrh

31.10.2011


Na přelomu jara a léta 2012 plánujeme vrh "B". Měl by se narodit během června, odběr štěňátek by byl na konci prázdnin. Otcem bude opět vynikající pes, tentokrát anglický chovný pes PENNYLOCK RHYS OVER NYLIRAM. Pochází z CHS Pennylock (Mrs.Jones - GB) a nyní žije u Jane Graham (CHS Nyliram), která ho poskytla na 1rok na Slovensko Ing.Olze Borošové (CHS Minebea). Cílem je ho použít pro chov a tím oživit naši populaci WSS úplně nepříbuzným kvalitním jedincem. Touto cestou děkujeme majitelce, p.Jane Graham, za svolení ke krytí a také paní Ing.Olze Borošové a Ing.Daně Pospíšilové zprostředkování a fotografie. RHYS má za sebou významné výstavní úspěchy a kromě toho, i když sám není veden lovecky, jeho předkové pochází z linie pracovních anglických psů.Více informací o Rhysovi najdete na www.minebea.sk - krycí pes Rhys.


Opět na výstavě

Opět na výstavě

08.10.2011


8.10. se konala MVP v Českých Budějovicích. Sherrylka se poprvé od porodu vrátila do výstavního kruhu  a opět slavila úspěch. Ve třídě šampionů získala V1, CAC a res. CACIB. Naši CHS velmi pěkně reprezentovali  Petr Václavík s Alfredem, kteří působili úžasně sehraně. Alf  získal ve  třídě dorostu  hezký posudek a známku VN1 .


Velikonoce

Velikonoce

23.04.2011


Chovatelská stanice Idol Bohemia přeje všem návštěvníkům našich stránek krásné Velikonoce!!


Všechna štěňátka se rozjela do svých nových domovů.

Všechna štěňátka se rozjela do svých nových domovů.

10.04.2011


Během těchto víkendů jsme se rozloučili se všemi štěňátky. Bylo nám moc smutno, ale věříme, že svým novým majitelům budou dělat radost jako před několika lety Gars a Sherryl nám.


Všechna štěňátka z vrhu A jsou již zadaná!!!

Všechna štěňátka z vrhu A jsou již zadaná!!!

27.03.2011


Pokusili jsme se nafotit postoje a portréty jednotlivých štěňátek. Nebylo to jednoduché, neboť všechna štěňátka jsou velmi živá a aktivní a udržet je alespoň na pár vteřin v klidu je mnohdy zcela nemožné a vyžaduje mnoho trpělivosti a nadlidského úsilí.


Velký úspěch Sherryl

Velký úspěch Sherryl

09.03.2011


6.3. jsem se zúčastnila schůze sekce WSS v Brně. Mimo jiné tam vedoucí sekce vyhodnotil výstavně a pracovně nejúspěšnější jedince. Sherryl obsadila lll. místo v soutěži o pracovně nejúspěšnějšího velššpringršpaněla za rok 2010.


Tohle je disciplína!

Tohle je disciplína!

23.02.2011


Všechna štěňátka už vidí a zkouší chodit, mají se čile k světu a váži kolem 1,5 kg. Máme několik nových fotografií v sekci štěňátka, vrh A.


Štěňátka rostou jako z vody!

Štěňátka rostou jako z vody!

12.02.2011


Štěňátka rostou přímo před očima a všechna už zdvojnásobila svoji porodní hmotnost!!!


V sekci "Štěňátka" nové fotky

08.02.2011


Jsou to snímky pořízené během porodu, kdy byla novorozená štěňátka ošetřena a zvážena.Zpočátku sloužily fotky k identifikaci jednotlivých štěňat, ale teď už je bezpečně rozlišíme.


Tak už jsou na světě!!!

Tak už jsou na světě!!!

07.02.2011


Včera v odpoledních hodinách se Sherrylce narodilo 5 štěňátek.  Sherryl se o své potomky vzorně stará, takže všechna štěňátka působí spokojeně. Další informace a fotografie doplníme co nejdříve.


Procházka

Procházka

16.01.2011


Dnes se objevilo sluníčko, tak jsem s oběma psy vyrazila do lesa na procházku. Bylo moc hezky, ale dost mokro a Gars i Sherryl spolehlivě otestovali všechny louže, takže byli jak vodníci. Sherrylka už je trochu opatrnější, ale na můj vkus i tak skákala a běhala ažaž. Nafotili jsme i několik fotek,které jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.


Ladovská zima na jihu Čech

Ladovská zima na jihu Čech

02.01.2011


Během zimních dnů chodíme se psy do přírody a kocháme se bílou krásou. Takto jsme uvítali i letošní Nový rok, při té příležitosti jsme nafotili obrázky a některé z nich jsou k nahlédnutí ve fotogaleriích.
Chovatelská stanice IDOL BOHEMIA
MUDr. Ilona Doležalová

Hluboká u Borovan
Mobil: +420 775 110 122
E-mail: ilona.dolezalova@seznam.cz
https://www.high-endrolex.com/33


© 2010-2016     IDOL BOHEMIA | www.welsspringrspanel.cz